W 12 miastach europejskich odbędą się warsztaty zorganizowane w ramach partnerskiego programu „Living Spaces”, dotyczącego wysokiej jakości architektury i środowiska zbudowanego. W październiku - w Gdańsku.
Living Spaces to program partnerskiego uczenia się przeznaczony dla władz lokalnych i regionalnych, aby dowiedzieć się, jak planować i wdrażać wysokiej jakości polityki i projekty architektoniczne. Od lipca 2023 r. do listopada 2024 r. program ułatwi wymianę między miastami, regionami, państwami członkowskimi UE i odpowiednimi zainteresowanymi stronami na temat procesów i dobrych praktyk. Living Spaces, finansowany przez program Unii Europejskiej Kreatywna Europa, jest realizowany przez Eurocities i Radę Architektów Europy.
Dołącz do wizyt w ramach partnerskiego uczenia się Living Space w 2024 r.
W 2024 r. zorganizowanych zostanie 12 wizyt w ramach partnerskiego uczenia się, aby dowiedzieć się więcej o niektórych przykładach z nowego katalogu "Miasta i regiony napędzające architekturę wysokiej jakości" w celu wspierania wymiany i tworzenia sieci europejskich. Wizyty w ramach partnerskiego uczenia się będą koncentrować się na architekturze i środowisku zbudowanym, odchodząc od dobrych praktyk miasta lub regionu w katalogu.
Dlaczego warto wziąć udział?
Wizyty w ramach partnerskiego uczenia się są okazją do zobaczenia z pierwszej ręki, w jaki sposób inne miasta i regiony wdrożyły polityki i projekty przyczyniające się do wysokiej jakości środowiska życia dla wszystkich.
Wizyty są wyjątkową okazją do rozwoju osobistego i zawodowego. Uczestnicy zdobędą cenne doświadczenie w zakresie architektury i środowiska zbudowanego oraz poszerzą swoją wiedzę i umiejętności. Wizyty zaoferują możliwości nawiązywania kontaktów i połączą rówieśników, ekspertów i odpowiednich interesariuszy z różnych środowisk i miast/regionów. Projekt obejmuje koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia podczas wizyty.
12 inspirujących lokalizacji
Wizyty peer-learningowe odbędą się w następujących miastach i regionach:
Berlin, Niemcy: 11-13 marca
Caceres, Hiszpania: 20-22 marca
Tuluza, Francja: 10-12 kwietnia
Praga, Republika Czeska: 24-26 kwietnia
Wiedeń, Austria: 15-17 maja
Grand Paris Sud, Francja: 5-7 czerwca
Bruksela, Belgia: 17-19 czerwca
Bordeaux, Francja: 3-5 lipca (data do ustalenia)
Oulu, Finlandia: 11-13 września
Wilno, Litwa: 18-20 września
Malmo, Szwecja: 9-11 października
Gdańsk, Polska: 23-25 października
Zaproszenie jest otwarte dla decydentów zarówno na poziomie politycznym/decyzyjnym, jak i technicznym (z administracji miejskiej i/lub regionalnej), urbanistów i architektów, organizacji społeczeństwa obywatelskiego, organizacji pozarządowych, inicjatyw/projektów kulturalnych, organizacji lokalnych/regionalnych, stowarzyszeń tematycznych i innych odpowiednich interesariuszy, którzy wykazali się zainteresowaniem i wiedzą specjalistyczną w zakresie architektury i środowiska zbudowanego.
Zgłoszenia należy przesyłać online do 18 stycznia 2024 r.
Pod poniższym linkiem można uzyskać więcej informacji oraz złożyć wniosek: